czwartek, 2 kwietnia 2020

EDUKACJA WCZESNOSZOLNA

Edukacja polonistyczno-społeczna                                                                                    02.04.2020

 Cel zajęć: W galerii sztuki


PRZECZYTAJ

Sztuka to nie tylko obrazy i rzeźby. Sztuka to wszystko, co można uznać za wyjątkowe i piękne, także fotografia, budowle, a nawet niezwykłe meble, naczynia czy oryginalna biżuteria. Wiele dzieł sztuki możemy podziwiać w muzeach i galeriach sztuki




Galerie sztuki to magiczne miejsca, które gromadzą najwspanialsze dzieła wielkich twórców. Możemy tam zobaczyć malarstwo historyczne i sztukę współczesną. Możemy podziwiać obrazy, które podobnie jak zdjęcia przedstawiają ludzi i miejsca, wiernie odtwarzając rzeczywistość, a także obrazy, na których artyści swoje przemyślenia i emocje wyrażają za pomocą barw, plam, linii i kształtów.







Pejzaże


,,Impresja, wschód słońca" Claude Monet


                                    ,,Bociany" Józef Chełmoński

                 Portrety
,,Dziewczynka w kapeluszu"
Władysław Podkowiński
,,Śpiący Staś" Stanisław Wyspiański
,,Mona Lisa" Leonardo Da Vinci
Abstrakcja
,,Kompozycja VIII" Wassily Kandinsky



,,Corrida" Pablo Picasso


,,Trwałość pamięci" Salwador Dali
Martwa natura

,,Martwa natura z dzbankiem i owocami" Paul Cezenne                                                                  
                                                  
ZAPISZ W ZESZYCIE
 Pejzaż to obraz przedstawiający krajobraz, widok natury lub
    miasta.
Portret to malarski wizerunek osoby lub grupy osób.
Martwa natura obraz, na którym jest przedstawiona             kompozycja złożona  z przedmiotów, kwiatów, owoców.

1. Wybierz jeden z obrazów i opisz, co na nim widzisz.
2. Wykonaj  ćwiczenia ze str.49 i 50.


Edukacja matematyczna

Cela zajęć: Mnożę liczby dwucyfrowe


ZAPISZ W ZESZYCIE


    

7x15 = 7x10 + 7x5 = 70 + 35 = 105

4x19 = 4x10 + 4x9 = 40 + 36=  76

3x18 = 3x10 + 3x8 = 30 + 24 =  54

6x13 = 6x10 + 6x3 = 60 +18 = 78

9x17= 9x10 + 9x7 = 90 +63 = 153

Zadanie 2

 Kilogram sera kosztuje 28 zł. Ile trzeba zapłacić za 3 kg sera?Ile reszty zostanie ze 100 zł?
Rozwiążemy to wspólnie podczas lekcji online.😀






ŹRÓDŁO: Nowa Era ,,Elementarz odkrywców" klasa 3


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

  DZIEŃ DOBRY  MOI KOCHANI, WITAM WAS SERDECZNIE W PIERWSZYM DNIU KALENDARZOWEJ ZIMY ⛄  WKRÓTCE ŚWIĘTA  BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTER I NOWY ...